Ladies' Sunglasses Helly Hansen HH5021-C03-55
S0324371
Rating
Tax included
Quantity
Description
  • Gender: Lady
  • Material: Metal
  • Solar filter: Class 3
  • Legs: 140 mm
  • Bridge: 18 mm
  • Frame Colour: Blue
  • Includes: Includes the brand's case
  • Type:
    • Sunglasses
    • Ladies' Sunglasses
  • Lens material: Polycarbonate
  • Protection: Protect against 100% of the UV rays (UV400)
  • Colour: Blue
  • Type of lens: Polarised
  • Lenses: Ø 55 mm